Get Adobe Flash player

HOŞ GELDİNİZ

HABERLER

HAVA DURUMU

YAPRAKLI

Üç Aylarınız ve Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun

‘Üç Aylar’sonu Ramazan Ayı ile biten , rahmeti, bereketi ve mağfireti bol , feyizli ve bereketli bir zaman dilimidir.Bu aylar, kameri takvimine göre Recep , Şaban ve Ramazan aylarıdır.Bu aylar ; dini duyguların yoğunluk kazandığı , merhamet , şefkat , yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır.

Bu aylar; tövbe etmenin , affın , manevi arınmanın ve kendini yenilemenin habercisi olan Regaib , Mirac , Berat Kandili , Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir.Bu aylar; geçmişin muhasebesini yaparak, geleceğe azim ve enerji dolu bir şevkle atılmak için bir imkandır.Sevgili Peygamberimiz , bu aylarda her zamankinden daha çok ibadet eder ve şöyle dua ederdi : ‘Allah’ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl , bizi Ramazan ayına kavuştur.’

Üç aylar ; yaratılış gayemizi düşünmemiz; yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi değerlendirmemiz için bulunmaz fırsatlardır.Bu aylarda yapılacak dualar , tevbe-istiğfarlar , kalıcı iyilik ve hayırlar , sevinç ve kederlerin gönülden paylaşılması Rabbimizin katında karşılığını fazlasıyla bulacaktır.

Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin mübarek üç aylarını ve bugünkü Ragaib Kandilini kutlar daha nice böyle Mübarek aylara ve günlere ailece sağlıklı sıhhatlice erişmenizi niyaz ederim.Hasan Basri AVŞAR  Belediye Başkanı 24.05.2012.. Fotoğraf galerisine yeni fotoğraflar eklenmişitir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kasım 2018
P S Ç P C C P
« Eki    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930