Get Adobe Flash player

HOŞ GELDİNİZ

HABERLER

HAVA DURUMU

YAPRAKLI

YAPRAKLI ÇOK PROGRAMLI LİSESİ TÜBİTAK YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Ödül Töreni, gerçekleştirildi

 

 TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Ödül Töreni, 29 Mart 2013 Cuma günü Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50. Yıl Salonu’nda gerçekleştirildi.Yarışma Ortaöğretim öğrencilerinin yaratıcı yönlerinin ortaya çıkabilmesini sağlamak ve onları bilimsel araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla TÜBİTAK-BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) tarafından, 1968 yılından bu yana her yıl düzenleniyor. Bilgisayar, Biyoloji, Temel Fizik, Uygulamalı Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında gerçekleştirilen yarışmaya 2013 yılında Türkiye genelinde 7401 proje başvurusu yapıldı. .

Proje Bölge Koordinatörü Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Güllü, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Canel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ulvî Yılmazer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan’nın konuşmacı olduğu ve 81 projenin sergilendiği Ankara bölge finalinde ilimizden de Biyoloji dalında Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesinden Umur Oruçöz’ün öğretmeni Kezban Civan Rehberliğinde hazırladığı “ Sinek Pardon Çöp Kapan” isimli Proje, Psikoloji dalında da Yapraklı Çok Programlı Lisesi öğrencileri Rukiye Uğurlu ve Hacer Bulut’un öğretmenleri Hafize Durgun rehberliğinde hazırladıkları “ Kırsal Kesimde Öğrenim Gören il Ergenlik Dönemindeki Öğrencilerin Yurtta ve Evde Kalmalarının Öğrencilerin Öz Saygı Düzeyleri Üzerindeki Etkileri” isimli projeleri yarıştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Şube Müdürü Gürtürk Özdemir’in Öğretmen ve öğrencilerimizi yalnız bırakmadığı Bölge Finalinde Psikoloji dalında Yapraklı Çok Programlı Lisesi Öğrencileri Rukiye Uğurlu ve Hacer Bulut’un Projesi büyük bir başarıya imza atarak Bölge birincisi oldu.

Toplam 22 projenin yarışmaya başvuruda bulunduğu ve 4 eserin sergiye katılmaya hak kazandığı Psikoloji dalında Yapraklı Çok Programlı Lisesi birinci olurken Ankara Türk Telekom Mehmet Kaplan Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesi üçüncü ve Ankara Özel Samanyolu Cemal Şaşmaz Koleji’de 4. oldu.

Programın sonunda öğrencilerimiz ödüllerini Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ve Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı’nın elinden aldılar.

Çankırı’ya dönüşlerinde öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek kendilerini tebrik ederek ilimize büyük bir gurur yaşattınız, finalde yarışan 3 özel okulu geride bırakarak aldığınız bu birincilik başarınızı daha da anlamlandırıyor çok çalışarak ve inanarak yapılan bir çalışmanın böyle güzel bir ödüle dönüşmesi hepimizi çok mutlu etti, inşallah bu projemiz Türkiye finalinde de derece yaparak başarımızı taçlandırır “dedi.

Öğretmen Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyor 20-23 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan Türkiye finalinde başarılar diliyoruz

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eylül 2018
P S Ç P C C P
« Ağu    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930