Get Adobe Flash player

HOŞ GELDİNİZ

HABERLER

HAVA DURUMU

YAPRAKLI

YAPRAKLI İLÇESİ EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN İLK İSTİŞARE TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI 21/042013

YAPRAKLI İLÇESİ EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN Ankara’da ki Yapraklılı hemşehrilerimizle Yapraklı’dan giden hemşehrilerimizin biraraya geldiği toplantı Mamak Belediyesi Kültür Merkezinde 21/04/2013 günü yapılmış olup güzel bir kaynaşma , konuşmalar , sohbetler yapılmış olup yıllardır birbirlerini göremeyen hemşehrilerimiz bu sayede birbirleri ile görüşme imkanı doğmuştur.

Bu güzel organizasyonu düzenleyen Yönetim Kuruluna ve bu işte emeği geçen tüm hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygı ve sevgiler sunarım.. Belediye Başkanı Hasan Basri AVŞAR..

Haber ile ilgili fotoğraflar https://www.facebook.com/YaprakliBelediyeBaskanligi?ref=tn_tnmn

adresinde yayınlanmıştır.Tıklayınız.

Belediye Başkanımızın toplantıda yaptığı konuşma metni ;

Sayın başkan Değerli yönetim kurulu üyeleri, Yapraklı Belde ve Köy dernekleri Birliği Başkanı ve yönetin Kurulu üyeleri, Yapraklı Belde Köy Dernek Başkanları ve üyeleri, Değerli Basın mensupları,  Yapraklılı değerli Hemşerilerim ve kıymetli misafirler, sizleri en derin sevgi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

         Yıllardır hayalini kurduğumuz birlik beraberlik adına kurulan en önemlisi de yardımlaşma ve dayanışmayı içine alan derneğimizin bu ilk istişare toplantısına katılmaktan şahsım ve Yapraklı lı hemşerilerim adına onur ve guru duyduğumu ifade etmek istiyorum.

         Ankara da yaşayan ve bir araya gelemeyen hemşerilerimizi, bir araya getirmesi, Yapraklı ile Ankara kaynaşmasının sağlanması en önemlisi de bir güç ortaya koyması adına atılan bu adım, beklide talihini ve tarihini değiştirecek boyutta bir girişimdir.

         Yıllardır çalışma hayatımda çok çeşitli derneklerde değişik görevlerde bulundum. Dernekçiliğin ne kadar zor bir görev olduğunu, özellikle de büyük şehirlerde bu işin çok daha zor olduğunu biliyorum. Bu zor işi başaran ve bir araya gelen hemşerilerimize ve yönetim kuruluna, insanın çok zamanın alan, kendinden maddi manevi çok veren, zorlukları olan bir göreve talip olduklarından dolayı ayrı ayrı tüm emeği geçenlere huzurlarınızda şahsım ve ilçemiz adına ayrı ayrı şükranlarımı sunarken teşekkürü bir borç biliyorum.

         İlçemizin hemen hemen tüm köylerinin, Ankara da ayrı ayrı Derneği olduğu gibi, birde bu köy derneklerimizin bir araya gelerek kurdukları, Yapraklı Belde ve Köy Dernekleri Birliği bizlerin ayrı bir gururudur. Bu girişimde de emeği geçen başta Birliğin başkanı Mehmet Ayhan beye ve Yönetim Kurulu Üyelerine, bu birliğin kurulmasına katkı veren Köy Derneklilerimizin tamamına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

         İlimiz dışında başkentimizde bu derneğimizin kurulması, gerçekten çok önemli. Cenazelerde,,hastanelerde düğünlerde, iyi günde kötü günde toplantılarda bir araya gelinmesi, birbirleriyle hemşerilerimizin irtibatlandırılarak bilgilendirilmesi çok neticeler doğuracaktır.

         Örneğin, Ankara da hastanelerde eşim için çok uzun süreli tedavi amaçlı uğraşım oldu. Sadece ulaşabildiklerimden kan gibi acil ihtiyaçlarıma yardım alabildim. Hastanelerde, kan ve diğer ihtiyaçları oluyor, gerçekten insanı olmayan tanıdığı olmayan parası olmayan için kan bulmak veya hastane ihtiyaçlarını karşılamak çok ama çok zor bir olay. Bu derneğimiz vesilesiyle hiç olmazsa bu ve buna benzer, durumlarda derneğimizin katkısı olacak, zor ve dar durumdaki, hemşerilerimizin kısmen de olsa bir nebze rahatlayacaktır.

         Cenazelerde de hemşerilerimiz bilgilendirilip cenazeye katılımları daha organize olacağına inanıyorum.   

         İlçemizde ve ilçemiz dışındaki tüm etkinliklerimizde de derneğimizin katkılarının fazlasıyla olacağına inanıyorum. Ankara da Çankırı tanıtım günleri çerçevesinde ilçemiz adına Tanıtım standı, 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde açılacak olup, ilçemiz, beldelerimiz ve köylerimizin tanıtılacağı standımıza tüm hemşerilerimizi tanıtım günlerine katılmalarını, ilgi ve alaka göstererek bir olmaktan doğan gücümüzü oradada göstermenizi bekliyor sizleri tanıtım günlerine davet ediyorum.

         Bundan sonra bende ilçemizde olabilecek tüm etkinlikleri, cenaze, düğün, tören, hastalık ve Ankara ya gelmemle ilgili tüm bilgileri artık derneğimizle paylaşacağım. Koordineli bir şekilde, bende sizlerle çalışacağıma, sizlere de imkanlarımız çerçevesinde yardımcı olacağıma, şahsım adına huzurlarınızda söz veriyorum.

         Sizlere, ilçemizde bu sene yapılarak, bitirilecek ve hizmete açılacak, faaliyetlerden kısaca bilgi vermek istiyorum;

1-    İlimizi ilçemize bağlayan ve yıllardır yapımı süren, Çanırı-Yapraklı karayolumuzun yol kenarı beton duvarları ve beton şarampolleri, yol kenarından geçen tarım amaçlı sulama kanalları, drenajlar, ağaçlandırma, tretuvarlar ile buluca köyündeki sorunlu olan yer yıkılarak yol genişletmesi, yıl sonuna kadar tamamlanıp hizmete açılacaktır. Keşif bedeli 2.5 trilyondur. (Eski parayla)

2-    Çankırı-Yapraklı karayolumuzun Çankırı’dan başlayarak, Yapraklı ilçemize kadar, yolumuzun tamamı mevcut asfaltın üzerine ikinci bir asfaltlama işlemi ile yol çizgileri ihaleye çıkarttırılmış olup, güzel olan bu yolumuz, daha da güzel ve kullanışlı hale getirilecektir. Keşif bedeli 2.5 trilyon olup, 2013 yılı içerisinde Çankırı yolumuz için toplam 5 trilyon ödenek tahsis edilmiştir.

3-    İlçemize geçen yıl başlanan bu yılda hızlı bir şekilde yapımı devam eden 2. lig takımlarının maç yağabileceği standart da sunni çimli futbol sahamızda, bitirilip ilçemizin hizmetine sunulacaktır. Keşif bedeli 1 trilyondur.

4-    İlçemizde geçen yıl yapımına başlayan, 30 bin nüfusa yetecek 1000 tonluk su depomuzda bitirilip ilçemiz hizmetine sunulacaktır. Keşif bedeli 500 milyardır.

5-    İlçemiz tarihinin en büyük projelerinden birisi olan, 4 yıllık uzun uğraşlar sonucunda, tesislerin olduğu gölemitimizin yükseltilmesi ve tüm arazimizin, kapalı sistem sulama kanalı yapımı inşaat ihalesi de 30 Nisan 2013 günü yapılarak, bu yıl sonu da hizmete sunulacaktır ( keşif bedeli 7.5 Trilyon), gölet yükseltilmesiyle, şu anda ilçemizde mevcut bulunan, 4 adet göletlerimizin, dolu haldeki toplam kapasitesi, 290 bin metre küp iken, yapılan yükseltmeyle artı 302 bin metre küp daha su toplanması sağlanacak olup toplamda, 592 bin metre küpe ulaşacaktır. Kapalı sulama sistemiyle de ilçemizde şu an 60 bin hektar sulanabilir tarım alanı mevcutken, proje sonunda sulanan tarım arazimiz 190 bin hektara ulaşacaktır.

6-    İlçemizdeki, sağlık ocağımız yıkılarak yerine yeniden lojmanlı daha büyük kapasiteli sağlık ocağı yapılması çalışmaları devam etmektedir.

7-    İlçemizde bulunan eski çamaşırhanemizin restorasyonu, vakıflarca proje ihalesi başlatılmış olup, çamaşırhanemiz, restorasyon sonucu ilçemiz hizmetine sunulacaktır.

 

Konuşmalarımın sonunda, bizlerin burada güzel bir amaç için bir araya gelmemize sebep olan, yeni kurulan bu derneğimize, bu güzel mekanı bizlere temin eden, Mamak belediye Başkan Yardımcısı, Kardeşim Hasan GÖKMEN  Beye şükranlarımı sunarken, Derneğimizin kurulmasında ve şu an çalışmalarda görev alan, tüm yönetici ve üyelerine de ayrı ayrı teşekkür ederim. Hayırlara vesile olmasını dileyerek tüm hemşerilerime saygı ve sevgiler sunarım. Allah yar ve yardımcınız olsun.  21.04.2013

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekim 2018
P S Ç P C C P
« Eyl    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031