Get Adobe Flash player

HOŞ GELDİNİZ

HABERLER

HAVA DURUMU

YAPRAKLI

Yapraklı’da Neler Yetişmez ki..

Yapraklı’da Bakın Neler Yetişiyor..

Yapraklı iklim olarak karasal bir iklim özelliğine sahip olsa da, az da olsa Çankırı’nın en çok yağmur alan ve Karadeniz ‘e geçiş bölgesinde olması nedeniyle  yer , yer Karadeniz iklimi özelliği de gösterir.

 İstanbul da yapılan Çankırı Tanıtım Günlerine Yapraklılı çiftçiler Bekir Hurşit ve Akyel Çiftliği sahibi İsmail Akyel yetiştirdikleri karpuzları İstanbulluların damak tadına sunmak üzere götürdüler. İlk etapta bu mevsimde karpuz mu? olur diyen İstanbul halkı bir dilim karpuzun tadına bakınca inanmadılar. Çiftçilerimize siz bu karpuzların içine şeker mi? Enjekte ettiniz diye sordular.

 Diyarbakır ve Adana karpuzuna rakip olarak gösterilen Yapraklı karpuzu İstanbullulara kendini ispat etti.

 Bir diğer örnek ise ceviz Yapraklı halkından Hasan Karabasmaz’ ın yetiştirdiği salkım ceviz ve yağlı kaman cevizi olarak bilinen görünüşte armuda benzeyen iri yapılı bu ceviz çeşitleri hem verimli hem kaliteli bir şekilde Yapraklı da yetiştirilebiliyor. Yeterki halkımız bir şeyler üretmek için gayret içeriside olsun. Devlet çiftçisine her türlü desteği veriyor yeterki biz üreten bir toplum olalım. Tüketen bir toplum olmaktan sakınalım.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kasım 2018
P S Ç P C C P
« Eki    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930