Get Adobe Flash player

HOŞ GELDİNİZ

HABERLER

HAVA DURUMU

YAPRAKLI

Bilgi İşlem

Yeni yapılanmayla birlikte belediyemizin yeni misyonuyla bütünleşik bir şekilde çalışmalarına başlayan Bilgi işlem Servisi belediyemizin halkımıza daha iyi hizmet verebilmesi için teknolojinin son haddine kadar kullanılmasını görev bilmektedir.

Sn. Başkanımız Hasan Basri AVŞAR’ın belediyemizin teknolojiyle ilgili tüm yatırımlarında koordinatör servis olarak lanse etmiş olduğu bilgi işlem servisi hangi dalda olursa olsun tüm müdürlüklerin teknoloji yatırımlarında koordininatörlük ve danışmanlık yapmaktadır.

Çağdaş ve sosyal belediyeciliği esas alan misyonumuzdan hareketle birçok teknoloji yatırımını da kendisi programlamış olan bilgi işlem servisi 2010 yılını Yapraklı Belediyesi için teknoloji ve bilişimde reform yılı ilan etmiştir. Bu yatırımları programlarken hedef; Yapraklı halkının hayatını kolaylaştırmak ve halkımızın memnuniyetini en üst seviyeye çıkartarak sürekliliğini sağlamak olarak belirlenmiştir.

Bilgi işlem servisinin görevleri arasında şunları sayabiliriz;


Bilgi işlem Servisi Yapraklı Belediyesinin kamu tüzel kişiliğinin yasalarla belirlenmiş yetkilerini kullanarak Başkanlığımız birimlerinin Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeleri, en iyi şekilde kullanmasını sağlar, e-belediye dönüşümünü gerçekleştirmek ve gelişen bilgisayar teknolojisini takip ederek bilgisayar ağını tüm birimlere yaymakla ayrıca diğer kamu kuruluşları ile bilgi bağlantılarını sağlayarak e-devlet?in oluşumunda kurumumuza düşen sorumluluğu yerine getirmekle sorumludur. Bu çalışmaları yapmak için;

1. Belediyemiz sistem otomasyonunda kullanılan tüm bilgisayarların çevre bilimleriyle beraber sistemimize uyumlu olanlarının tespitini yaparak gerekli satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için gerekli prosedürleri uygular ve satın alır.
2. Kurumumuzu bir bütün olarak teknolojik imkanlardan en üst seviyede yararlandırmak, kurum etkinliğini ve çalışma hızını en optimum seviyeye çıkarmak amacıyla gerekli çalışmaları yapar, lüzum görmesi halinde hizmet ve/veya mal satın almaları yoluyla bu yükümlülüklerini üçüncü şahıslardan yada firmalardan temin eder.
3. Belediyemiz sistem otomasyonunda ve birimlerinde kullanılan bilgisayar programlarını hazırlar veya gerekli programları satın alır. Belediye mevzuatında yada hizmetlerinde çeşitli değişiklikler olması durumunda belediye hizmetlerinin değişen şartlara uygun şekilde verebilmesi için gerekli düzenlemeleri ve eklentileri yaparak hizmet ve teknik destek verir.
4. Belediyemizde hizmet üretmek amacına yönelik bilgisayar programlarının ve diğer paket programlarının kullanılması için, belediye personeline bu programları kullanabilmesi amacıyla gerekli eğitimi vererek/verdirerek kalifiye personel sayısının armasına destek olur.
5. Sistem otomasyonuna bağlı bilgisayar ve çevre cihazlarının, kullanıcıların yanlış ve hatalı kullanımlarından yada sistemde kendiliğinden kaynaklanan sorunları gidererek sistemin sorunsuz çalışmasını sağlar. Bilgisayar programlarının ve günlük bilgilerin yedeklerini alır.
6. Sistem otomasyonuna bağlı bilgisayar ve çevre birimlerinin bakımını ve kontrolünü yapar/yaptırır teknik destek verir.
7. Belediyemiz faaliyetlerinin, etkinliklerinin sayısal ortamda (internet, CD-DVD gibi) kentliye ulaştırılması amacıyla çeşitli grafik ve tanıtım faaliyetlerini yürütür.

Ayrıca;
Muhasebe hizmetlerine ait programı yürütmek, işler durumda tutmaktadır.

Belediyemiz web sayfasının tasarım, güncelleme işlemleri de yürütülmektedir.

Belediyemiz Bilgi İşlem ve Yapraklı Belediyesi İnternet sitesi işlemleri Fen Memurumuz Belgin DEMİREL tarafından yürütülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kasım 2018
P S Ç P C C P
« Eki    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930