Yapraklı Belediyesi

 Ana Menü
Ana Sayfa
Yapraklılılar İletişim Formu
Şehir Kameraları
Hizmet Dokümanları
İhale Rehberi
İletişim
 Ziyaretçi Defteri

Oku       Yaz

 Hava Durumu

ÇANKIRI

 Önemli Linkler
  Gazete Keyfi
  Haber18
  Haberci18
  Sözcü 18
  Çankırı Sesi
  Çankırı Postası
  Memurlar Net
  Yapraklı Kaymakamlığı
 Ziyaretçi Sayacı

 

Yaprakli Yaran Çalistayi Yapildi.

 

Yaprakli Yaran Çalistayi yogun bir katilim ile yapildi.

      Yaprakli Yaran Çalistayi Çevre ve Orman Bakanligi Müstesari H.Zuhuri Sarikaya ve beraberindeki Genel Müdürler ile bir çok üst düzey bürokratin misafir olarak katildigi bir programla Yaprakli Yaran Evinde yapildi.
      Il Kültür Müdürü M.Kemal Karatar, Karatekin Üniversitesi Ögretim Görevlisi Kadir Çayir, Çankiri Basagasi Orhan Özkan ve Yaprakli Bas agasi Ali Avsar'in konusmaci olarak katildigi program Yaprakli Yaran Evinde gerçeklestirildi.
      Çevre ve Orman Müsteşarı Hasan Zuhuri Sarikaya memleketinde böyle bir programa katilmanin mutlulugunu ve Yaran kültürünün UNESCO tarafindan yasatilmasi gereken kültür varliklari kapsamina alinmasi çalismalarinin memnunuyet verici oldugunu belirtirken, Çalistayin ardindan kendi elleriyle çekme helvasi yapimina istrak ederek yillarin hasretini giderdi.
 
      Programin ardindan Yaprakli Yaranlari sunduklari Yaran gösterisi ile de bu gelenegi hiç görmeyen konuklara ve yillardir memleketinde böyle bir geceye katilamayan konuklara duygu dolu anlar yasattilar.
     
      Yaprakli Kaymakami Nursan Vural programa ve geceye ilçenin Mülki Amiri olarak katilarak yaptigi konusmasinda bu kültürün gelecek nesillerede aktarilmasi için Kaymakamlik olarak destek olacaklarini ve böylesi bir kültürü tanimanin verdigi mutlulugu kendisine yasatan Yaranlara tesekkür etti.  
      Yaran Çalistayi Programi gündüz saat 12.30 da gelen konuklarin Belediye Baskanligi makaminda bulusmasinin ardindan Haci Mustafa Efendi Medresesi Hanimeli Derneginde bir araya gelerek Belediye Baskanliginca sunulan Hanimeli Derneginin hazirlamis oldugu ögle yemegi ikrami ile bir süre burada sohbetler yapildi.
     Ardindan Yaprakli Yaran Evine geçilerek Yaran Çalistayi Konusmacilarinin hazirlamis oldugu program sunuldu. Konusmalar bittikten sonra Çekme Helvasi yapimina geçildi Yaprakli da bu isin erbabi olarak bilinen Mahmut Serifoglu, Ihsan Kapucu ve Hasan Incebacak önderliginde basta Müstesar H.Zuhuri Sarikaya ve Beraberindeki bürokratlar kollari sivayip hep birlikte helva çevirdiler.
     Aksam saat 18.30 itibariyle baslayan Yaran gecesinde tüm konuklar doyasiya eglendiler. Gecenin sonunda duygularini dile getiren H.Zuhuri Sarikaya memleketinden 7 yasinda ayrildigini ancak 18 yasina kadar yaz aylarinda geldigini uzun yillar böylesine bir güzellige hasret kaldigini ve bu gece bu güzellikleri yasamanin hazzini dile getirdi. Yapraklili is adami Nuri Tabanli bugün bu güzellikleri yasayarak çok duygulandigini belirtti. Memleketinin her seyin en iyisine en güzeline layik oldugunu belirtirken gözleri yasaran Nuri Tabanli kendilerininde geçmiste yaran ocaklari yaktigini, Yaprakli Yaraninin çok yol katetmis oldugunu gördügünü belirtti.
 
NOT: Yaprakli ve Yaran gösterisi SES TV tarafindan çekilmis olup Cumartesi aksami 21.00'da yayinlanacaktir.

 
 Yapraklı Belediye Başkanı

Özgeçmişi

Önsözü

Görevleri

Başkan´a Mesaj

Başkan´ın Gezileri

 Anket
Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

WinXp
Win7
Diğer

 Takvim

Haziran
Pt S Ç Pr C Ct Pz
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

 Yapraklı Dergisi

Copyright © 2009 Yapraklı Belediyesi Her Hakkı Saklıdır. Sitedeki bilgi ve resimler resmi belge veya kanıt olarak kullanılamaz.

Designed By ERBEY BİLGİSAYAR-212 56 88